sobota, 3 listopada 2012

Kolejny Storczyk...

Dzisiaj pytanie do Was i z trochę innej beczki. Pytanie dotyczy pielęgnacji Storczyka. Wczoraj od mojej chrzestnej dostałam pięknego storczyka, a problem tkwi w tym, że u mnie te kwiatki nie chcą za nic wypuszczać kwiatów jak i nowych liści. Mam masę kwiatków, które rosną jak szalone mimo, że mają podobno większe wymagania od tych. Raz słyszałam, że trzeba zamoczyć korzenie w wodzie na 15 min i tak robic co 2 tyg, nie należy ich podlewac więcej. Innym razem słyszałam, że storczyk powinien miec wode cały czas , a będzie ciągle kwitł. Jednak na mojego poprzedniego storczyka żadna z tych metod nie pomogła. Więc teraz pytanie dla tych z Was, które mają w domu. Co robicie, aby zakwitły, rosły i utrzymały pąki??
Czy jakaś maniaczka kosmetyków lubi też storczyki...??:)
 17 komentarzy:

 1. Też słyszałam obie wersje. Z tego co wiem storczyk nie powinien bezpośrednio stać na słońcu, ale promienie słoneczne muszą do niego docierać. I bądź tu mądra :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Śliczny :) Ale niestety nie pomogę :( Na kwiatach się zupełnie nie znam ;D

  OdpowiedzUsuń
 3. ja słyszałam że storczyk powinien mieć jasno ale nie stac w słońcu :P czyli blisko okna i tak ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja mam storczyka, który bez przerwy kwitnie od roku :) Ciągle wypuszcza nowe pędy i nowe liście. Moja metoda jest taka: w podstawce zawsze jest woda. Dodatkowo do wody dodaję nawóz Substral do pelargonii "burza kwiatów" taki jak ten: http://www.szarotka.com.pl/Nawoz-Substral-Burza-kwiatow-Magiczna-Sila
  Efekty przeszły moje najśmielsze oczekiwania:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kochana bardzo bardzo Ci dziękuję:) Szybko zastosuję się do Twojej metody. Mam nadzieję, że pomoże:)

   Usuń
  2. Nie ma za co:) Storczyki to kapryśne bestie ;)Nawóz został sprawdzony na wielu storczykach w mojej rodzinie, więc jestem go pewna. Życzę powodzenia w uprawie ;)

   Usuń
 5. też kocham storczyki mam 3- moje stoją na słońcu i ciągle kwitną :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja ci nie pomogę bo nie znam się na pielęgnacji kwiatów.

  OdpowiedzUsuń
 7. ja odziedziczyłam 2 storczyki, mama je porzuciła, bo już przekwitły :P nie mam zielonego pojęcia jak się nimi zajmować, podlewam tak jak inne kwiaty i modlę się, żeby znowu zakwitły :]

  OdpowiedzUsuń
 8. Kocham storczyki, dla mnie najbardziej eleganckie i kobiece kwiaty :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Storczyk musi stać albo od wschodu albo od zachodu, nie może mieć cały czas słońca ani jego braku.
  Ja mam takiego storczyka i podlewam go raz na tydzień , do doniczki wlewam zimną wodę i tyle. Wypuścił już pączek i kwitnie :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja podlewam raz na tydzień do doniczki i co jest jeszcze ważne, storczyk musi stać od wschodu albo zachodu. Nie może mieć cały czas słońca ani jego braku :)

  OdpowiedzUsuń