wtorek, 3 kwietnia 2012

Cellulit - ćwiczenia cz.1.


Dobrze rozwinięta tkanka mięśniowa chroni przed skórką pomarańczową, ale wciąż niewiele kobiet decyduje się na rozwiązanie problemu cellulitu za pomocą właściwie dobranych ćwiczeń. Jest to metoda wymagająca nieco zaangażowania i wysiłku, ale za to skuteczna, sprawdzona i co najważniejsze tania. Zabójcze dla cellulitu są ćwiczenia angażujące wszystkie partie mięśni ud- energiczne spacery, bieganie, pływanie. Jeśli pogoda nam nie sprzyja również w domowym zaciszu możemy ćwiczyć nasze nogi i pośladki. Świetnymi ćwiczeniami są przysiady, które można modyfikować. Przysiady z piłką między kolanami, przysiadami na szeroko rozstawionych nogach (tak zwane przysiady sumo) czy przysiady jednonożne to tylko kilka z istniejących modyfikacji. Na efekty treningu trzeba będzie poczekać około 3-4 tygodni, ale wykonywane regularnie ćwiczenia zapewnią nam gładkie i zgrabne uda na długo.
 • Połóż się na brzuchu i trzymaj obie dłonie pod brodą. Unieś ugiętą nodę do góry jednocześnie napinając pośladki. Wytrzymaj w takiej pozycji 2 sekundy i powróc do sytuacji wyjściowej.
 • Będąc w klęku podparty unieś zgiętą nogę w tył, do góry. Maksymalnie napnij mięśnie pośladków i wytrzmaj tak przez 2 sekundy, po czym powrócic do początkowej pozycji. Wykonuj tak 10 powtórzeń na każdą nogę w 4 seriach.
 • Będąc w klęku podpartym unieś nogę w bok do poziomu i jednocześnie wyprostuj kolano. Napnij pośladki na 2 sekundy, a następnie powróc do pozycji początkowej. Ćwiczenia wykonuj w 4 seriach po 10 powtórzeń na każdą nogę.
 • W klęku podpartym unieś nogę w tył jednocześnie prostując kolano. Napnij mięśnie pośladkowe na 2 sekundy i powróc do pozycji wyjściowej. Ćwiczenie wykonuj w 4 seriach po 10 powtórzeń.
 • Lężąc bokiem z jedną nogą zgiętą na ziemi unieś drugą do góry. Napnij mięśnie przywodziciele ud na 2 sekundy, po czym powróc do sytuacji wyjściowej. Wykonuj ćwiczenie w 4 seriach po 10 powtórzeń na każdą nogę.
 • Stojąc w ćwierć-przysiadzie i trzymając jedną nogę z przodu, drugą z tyłu, unieś tylną nogę w bok do poziomu. Obie nogi trzymaj cały czas lekko ugięte. Wytrzymaj z nogą w górze przez sekundę napinają mięśnie pośladków i ud. Następnie powróć do sytuacji wyjściowej. Ćwiczenie powtarzaj w 4 seriach po 10 powtórzeń na każdą nogę.
 • Ćwiczenia na skakance to bardzo dobry sposób na poprawę wyglądu skóry, walkę z cellulitem a także sposób na odzyskanie kondycji. Do tego typu ćwiczeń nie potrzebujesz wiele miejsca a także specjalistycznego sprzętu, wystarczy zwykła skakanka. Jako mała dziewczynka pewnie chętnie korzystałaś z tej formy aktywności ruchowej, teraz kiedy twoja sylwetka się zmieniła musisz zadbać o wygląd szczególnie swojej skóry. Po ćwiczeniach na skakance redukcja cellulitu następuje dość szybko a afekty zauważysz od pierwszych treningów. Dobrze dobrany trening na skakance pozwoli zwalczyć ci cellulit.
  Po pierwsze twój trening musi być systematyczny ćwicz 3 razy w tygodniu po 30 minut. Taka intensywność i czas ćwiczeń pozwoli na spalenie około 300 kcal.
 • Stań na lewej nodze, opierając jednocześnie lewą rękę na oparciu krzesła. Kolano powinno być lekko ugięte, ramiona rozluźnione. Powoli unoś i opuszczaj w bok wyprostowaną prawą nogę. Trzymaj się prosto, patrz przed siebie. Powtórz dziesięć razy, potem zmień nogę.
Na dzisiaj wystarczy, kolejna porcja ćwiczeń już niebawem. Tylko teraz myśle dla kogo ja to pisze jak chyba tylko ja mam cellulit;)
Ja skorzystam, a Wy to już wg potrzeb i chęci:)

6 komentarzy:

 1. O na skakance to bym sobie poskakała:D
  Rower też dobrze działa na celulit:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jaka chętna hehe:) Żebym ja też była to by było dobrze;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zmęczyłam się od samego czytania tego posta :P Już sobie wyobrażam siebie- zasapaną, spoconą, leżącą na podłodze w pozycji "żaba przejechana przez walec drogowy".

  OdpowiedzUsuń
 4. Ej, tylko mnie zniechęcasz;p chyba od jutra zaczne cwiczyc;)

  OdpowiedzUsuń
 5. przypomniałam sobie teraz o skakance i aż mi sie zachciało poskakac ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Hehe ciekawe czemu ja nie mam takich chęci jak Wy..;) Mam nadzieję, że jutro się zmobilizuje:)

  OdpowiedzUsuń