poniedziałek, 20 sierpnia 2012

Laminowanie włosów żelatyną

Co to laminowanie włosów żelatyną?
Chyba już każda blogerka wie co to laminowanie włosów, jeśli ktoś nie wie to napisze tylko, że żelatyna działa jako proteinowa odżywka na nasze włosy. Pewnie żadna z wegetarianek tego nie zastosuje, ale ja, że do nich nie należę wypróbowałam.

Jak wykonac mieszankę
ja dałam 1,5 łyżki żelatyny
5 łyżek wrzącej wody
1 łyżkę odżywki
Zrobiłam najpierw w mniejszej ilości, ale mam na tyle gęste włosy, że uznałam, że muszę trochę dorobić.
Dla osób z krótkimi, rzadkimi włosami będzie to proporcja
1 łyżka żelatyny
3 łyżki wrzącej wody
pół łyżki odżywki

Po kolei czyli co i jak
Widząc efekty u innych dziewczyn odważyłam się i spróbowałam laminowania i na moich kłaczkach. Kiedy zaczęłam nakładac żelatynę troszkę spanikowałam i zmyłam jedno pasmo sprawdzając czy to napewno zejdzie z moich włosów:) Zeszło! Więc kontynuowałam. Kiedy mieszankę nałożyłam na całe włosy zaczęłam suszyc je suszarką. Szoku doznałam, bo jeszcze nie miałam takiego siana. Po delikatnym podsuszeniu założyłam na nie czepek i ręcznik. Z tego względu, że robiłam to pierwszy raz, na włoskach miałam to tylko 20 minut. Dłużej bym nie wytrzymała. Zmyłam DOKŁADNIE żelatynę i nałożyłam troszkę odżywki.

Efekt
Byłam pozytywnie zaskoczona! Teraz na okrągło gładzę sobie włosy jak wariatka, ale są naprawdę miłe w dotyku. Zaskoczyło mnie zwłaszcza to, że naturalnie mam kręcone włosy, a po laminowaniu są dużo prostsze. Włosy mimo iż nie są suche to są mięciutkie niczym puszek:)
Ogólnie więc jestem zadowolona choc nie wiem ile ten efekt się utrzyma. Laminowanie będę powtarzac zawsze przed wyjściem, gdzie będę miała zamiar wyprostować włosy, bo oczywiście sam zabieg już lekko je wyprostuje (mniej pracy dla prostownicy). Jeden minus to to, że włosy nadal są dosyć napuszone, ale suszyłam je suszarką więc sądzę, że ona ma w tym większy udział.

Troszkę inne światło i prawie 2 różne kolory... Ale mój wredny aparat potrafi różne sztuczki;) Na drugim włoski wyglądają troszkę lepiej. Pierwsze było robione zaraz po suszeniu i może dlatego wyszły jakby były całe życie w nieładzie:) i do tego masakryczne suche, a wcale tak nie jest co widać na zdjęciu drugim...

Próbowałyście laminowania włosów? Jak Wam się podobał ten zabieg i co poczynił z Waszymi włoskami:)


6 komentarzy:

 1. u mnie laminowanie przyniosło średni efekt ;/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też się spodziewałam czegoś lepszego, ale nie będę i tak marudzic;)

   Usuń
 2. ja wypróbuję w przyszłym tygodniu :) Ależ masz ładną buzię! jakie usteczka <3

  OdpowiedzUsuń
 3. Również laminowałam i byłam zadowolona z efektu. :)

  OdpowiedzUsuń